Internet dla firmy

Dostęp do Internetu w klasie biznes

Trudno obecnie wyobrazić sobie dynamicznie funkcjonującą firmę w jakimkolwiek sektorze gospodarki, która nie korzystałaby z dostępu do Internetu. Tworzenie nowych kanałów dystrybucji, optymalizacja przepływu danych czy tworzenie serwisów informacyjnych to zaledwie niektóre z metod uzyskania przewagi nad konkurencją za pomocą globalnej Sieci.

Korzyści dla klientów

  • Wysokiej jakości dostęp do Internetu.
  • Dostęp z Internetu do zasobów danych klientów.
  • Uzyskanie kompletnego rozwiązania -Silvernet zapewnia łącze dostępowe i sprzęt końcowy.
  • Gwarancja dostępności i jakości pasma. Brak overbookingu.
  • Stała klasa adresów IP
  • Brak jakichkolwiek ograniczeń ilości przesłanych danych
  • Konkurencyjne ceny

Silvernet PRo

Usługa dostępu do Internetu Silvernet PRo polega na transmisji ruchu TCP/IP. W ramach usługi dostarczane jest łącze dostępowe w technologii radiowej. Szybkość transmisji jest dostosowywana do potrzeb klientów i może stanowić dowolną wielkość pomiędzy 10 Mb/s a 500 Mb/s. Zakupione pasmo jest symetryczne – prędkość transmisji w obydwu kierunkach jest identyczna i gwarantowana.

Silvernet PRo MULTI

Usługa Silvernet PRo Multi została stworzona z myślą o klientach posiadających oddziały firmy w kilku lokalizacjach. Usługa dostępu do Internetu Silvernet PRo Multi polega na transmisji ruchu TCP/IP do kilku lokalizacji Abonenta, oraz dodatkowej transmisji pomiędzy tymi oddziałami. W ramach usługi dostarczane jest łącze dostępowe w technologii radiowej. Szybkość transmisji jest dostosowywana do potrzeb klientów i może stanowić dowolną wielkość pomiędzy 10 Mb/s a 500 Mb/s. Zakupione pasmo jest symetryczne – prędkość transmisji w obydwu kierunkach jest identyczna i gwarantowana.

Obszar działania

Siedziba naszej firmy mieści się w Ziębicach. Nie oznacza to jednak, że obszar naszego działania zawężony jest tylko do terenu miasta i okolic. Z powodzeniem prowadzimy realizację dla firm znacznie oddalonych od naszej siedziby. Jeżeli są Państwo zainteresowani ofertą Silvernetu proszę o jakikolwiek sygnał a nasz przedstawiciel niezwłocznie skontaktuje się z Państwem udzieli wszelkich odpowiedzi, niezbędnych do podjęcia współpracy.

Pakiet bezpieczeństwa – dedykowany firewall

Silvernet buduje rozwiązania telekomunikacyjne z największą dbałością o zachowanie standardów bezpieczeństwa sieciowego. Jest także możliwe indywidualne zdefiniowanie polityki bezpieczeństwa ze względu na specyfikę prowadzonej przez firmę działalności. Odpowiedzią na to jest dedykowany firewall, skonfigurowany zgodnie ze standardami przyjętymi przez klientów.

Parametry łączy Silvernet PRo

Gwarancja jakości

Ponieważ Internet to sieć wielu sieci, trudno oczekiwać, by jakikolwiek operator zagwarantował pasma dostępu do każdego serwera na świecie. Można jednak oczekiwać, że zrobi to wewnątrz swojej struktury, np. w relacji między abonentem a swoim routerem brzegowym. W tym kontekście, najczęściej w ofertach dla firm, spotykamy się z pojęciem CIR (Committed Information Rate – przepływność gwarantowana).


Słownik


CIR
(Committed Information Rate) wskaźnik przydziału pasma komunikacyjnego stosowany w sieciach pakietowych Frame Relay do określenia wymaganego zajęcia kanału transmisyjnego lub wirtualnego. Stanowi w istocie gwarantowaną minimalną przepływność łącza.

EIR
(Excess Information Rate) jeden z dwóch (drugim jest CIR) parametrów transmisji negocjowanych między użytkownikiem a siecią Frame Relay. Określa praktycznie nie gwarantowaną, maksymalną przepływność transmisji, której nie wolno przekroczyć użytkownikowi – zawsze wyższą niż to definiuje parametr CIR.

Overbooking
Innym bardzo ważnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze operatora jest obciążenie zbiorczego łącza internetowego, którym on dysponuje. W wielu firmach występuje tak zwana nadsubskrypcja (overbooking), czyli odsprzedanie szerszego pasma niż w rzeczywistości jest dostępne. Na małą skalę zjawisko to nie nastręcza użytkownikom większych problemów, lecz gdy „sprzedany przez operatora transfer” zaczyna znacznie przerastać poziom „transferu posiadanego” przepustowość poszczególnych łącz użytkowników końcowych drastycznie maleje. Taki stan rzeczy uniemożliwia swobodne korzystanie z Internetu.